Kereskedők és befektetők

EB-5, E-1, E-2, E-2C vízumok 

Az E-vízum kategória azon cégtulajdonosok, vezetők és alkalmazottak számára hasznos, akiknek állampolgárságuk megegyezik a külföldi anyavállalatéval, és akik az Egyesült Államokkal folytatott kereskedelemben vagy vállalkozás létrehozásán dolgoznak az Egyesült Államok területén. Az E vízum kategóriák lehetővé teszik a kereskedők és befektetők számára, hogy huzamosabb ideig az Egyesült Államokban maradjanak, hogy olyan műveleteket hajtsanak végre, amelyek az ESTA/B-1 üzleti látogatói vízum státuszon túlmenően huzamosabb vállalati jelenlétet igényelnek. Ahogy a név is sugallja, az E-szerződéses vízumok az Egyesült Államok és számos külföldi nemzet közötti barátsági, kereskedelmi vagy navigációs szerződésekből származnak. Ezek a szerződések lehetővé teszik az ilyen országok állampolgárai számára, hogy az Egyesült Államokba utazzanak, valamint jelentős kereskedelmi és üzleti tevékenységet folytassanak a „Trader” (E-1) és az „Investor” (E-2) vízum alapján.


Lényeges leszögezni, hogy az E-1/E-2 vízumok nem biztosítanak közvetlen utat az Egyesült Államok területén az állandó letelepedéshez (permanent residence). Míg az L-1 vízum párhuzamos, úgymond zöldkártya-járművet biztosít multinacionális vezetők és menedzserek számára, addig a H-1B a „Labor Certification” utat kínálja, és még az O-1 is átváltható zöldkártyára rendkívüli képességekkel, az E-1 és E- 2 vízum nem kínál könnyű átmenetet a zöld kártyára. Különböző technikák vannak: találunk olyan E vízummal rendelkező ügyfeleket, akik hosszú távon továbbra is jelen vannak az Egyesült Államokban, ha az üzleti tevékenység erőssége támogatja a folyamatos jóváhagyást; olyan ügyfeleket is találunk, akik figyelik teljes befektetésüket, hogy lássák, elérik-e az EB-5 küszöböt a zöldkártyára való átálláshoz, amikor 900 000 USD-t fektethetnek be az üzletbe. Elméletileg a minősített külföldi állampolgár évtizedekig maradhat az Egyesült Államokban E-1 státuszban anélkül, hogy probléma, illetve státusz módosításra lenne szükséges. De az ideiglenes vízumstátusz, mint például az E-1/E-2, gyakran azt jelenti, hogy ezeknek az egyéneknek a gyermekei „kiöregednek a 21 év alatti kiskorúságból", és vagy vissza kell térniük hazájukba, vagy át kell váltaniuk az F-1 diákstátuszba, vagy pl. időközben megházasodnak egy USA állampolgárral.


Ha szeretné, hogy irodánk segítsen a lent vázolt vízum kategóriák egyikében, kérem vegye fel a kapcsolatot irodánkkal (email: immigrationdocument@pm.me). A sikerorientált ügyintézés mellett különös figyelmet fordítunk arra, hogy javaslatunk és ügyintézésünk maximálisan megfeleljen az ügyfél elvárásának. Összességében, egy folyamatában átlátható és megbízható ügyintézést biztosítunk az ügyfél igényeinek maximális előtérbe helyezése mellett.


EB-5 vízum befektetők számára - ügyintézési díj: $15000


A megfelelő vállalatba történő megfelelő összegű befektetéshez a külföldi állampolgárok állandó letelepedést (permanent residence) szerezhetnek az EB-5 Befektetői Programon (EB-5 Investor Program) keresztül. Az EB-5 program lényegében 1,8 millió (USD) aktív befektetést igényel egy olyan vállalkozásba, amely tíz teljes munkaidős munkahelyet teremt az Egyesült Államokban dolgozó munkavállalók számára. Az alapkövetelményeken túlmenően léteznek alternatív utak és eszközök, amelyeket a befektetők erőforrásaiktól és preferenciáiktól függően használhatnak.

 

A Regionális Központ (Regional Center) befektetés megköveteli, hogy egy befektetői csoport pénzét egy nagyobb projektbe, például egy kongresszusi központ építésébe vonják össze, amely minden külföldi befektető számára tíz munkahelyet teremt. Az ilyen típusú projekteket elősegítő regionális központoknak a Bevándorlási Hivatal (USCIS) jóváhagyásával kell rendelkezniük az ilyen státuszhoz. Ezt követően minden egyes befektető saját petíciót nyújt be a Bevándorlási Hivatalhoz, és a végső eredmény a projekt sikerétől függ. Ez az elterjedtebb és preferáltabb út az EB-5 befektetők számára, de a regionális központokat gondosan kell kiválasztani.


A másik út függetlenebb – a befektető az alapokból vagy saját vállalkozást alapít a semmiből, vagy átvesz egy csődbe menő, éppen csak pislákoló, döcögő üzletet. Ez az út megköveteli, hogy a befektető sokkal aktívabb szerepet vállaljon a vállalkozás létrehozásában és működtetésében. Ez az út kockázatosabb, mivel a valóságban jelentős számú vállalkozás csődöt mond az első néhány évben – és az amerikai munkavállalókra vonatkozó tíz állás követelménye legalább két évig érvényben marad. Néhány további tényező és körülmény is sajátosan jellemzi az EB-5 programot.


Először is, a teljes beruházás (1,8 millió USD) összege 900 ezerre (USD) csökkenthető, ha a vállalkozás „célzott foglalkoztatási területen (Targeted Employment Area)” fog működni, egy olyan területen, amely vidéki (befektetés szempontjából elhanyagolt) vagy magas munkanélküliséggel sújtott.


Másodszor, az EB-5 jóváhagyások csak ’feltételes’ állandó lakos (conditional permanent resident) státuszt eredményeznek, és két év elteltével a befektetőnek bizonyítania kell a Bevándorlási Hivatal számára, hogy a vállalkozás továbbra is működőképes, és teljes munkaidős állást kínál legalább tíz amerikai munkavállalónak.

Továbbá, minden befektetési alapot okirati bizonyítékokkal vissza kell vezetni a jogszerű forrásig és egészen a tényleges befektetésig (magyarán, a befektetésre szánt pénzügyi alap legális forrásból származik). Ez a ’papírút’ elengedhetetlen a sikerhez, mert az EB-5 befektetői program az egyik legösszetettebb és legintenzívebb kérvényezési ügymenet az Egyesült Államok Bevándorlási Hivatalához.


A befektetőknek nemcsak bevándorlási ügyvédre van szükségük, hanem gyakran adózási/üzleti ügyvédre is, néha pedig értékelőkre és üzleti tervezési szakemberekre is. Nyomatékosan bátorítjuk a befektetőket, hogy keressék meg irodánkat, hogy segíthessünk a kérvényezési ügymenet elkészítésében, hogy minden jogszabályi követelmény teljesüljön, hiteles erőjű bizonyítékokkal alátámasztva.


E-1 vízum szerződéses kereskedők számára / Trader (E-1) - ügyintézési díj: $8500


Az egyén megszerezheti az E-1 vízum státuszát, hogy nemzetközi kereskedelmet folytathasson egy jogosult szervezet számára, vagy saját nevében olyan entitás tulajdonosaként, amely elegendő kereskedelmet folytat az Egyesült Államokkal és hazájával. A szerződés hatálya alá tartozó alkalmazottak munkát végezhetnek a külföldi szerződéses társasággal anya-leányvállalati viszonyban álló egyesült államokbeli vállalatnak, vagy olyan egyszerű entitásnak, mint az egyéni vállalkozás.

Az E-1 Szerződés szerinti kereskedő vízum megszerzéséhez az egyénnek az alább felsorolt ​​országok valamelyikének állampolgárának kell lennie, és az E-1 státuszt regisztráló entitásnak többségi tulajdonában (50%-ban vagy annál nagyobb mértékben) olyan személyeknek kell lenniük, akik az alábbi országok állampolgárai. Az entitásnak „kereskedelmet” kell folytatnia – áruk, szolgáltatások, technológia, biztosítás stb. nemzetközi cseréjét – a szerződés szerinti ország és az Egyesült Államok között.


Még további két feltételnek kell érvényesülnie:

i) a kereskedelemnek jelentősnek kell lennie, ami folyamatos és számos tranzakció időbeli alakulását, áramlását jelenti, 

ii) a kereskedelmet elsősorban az Egyesült Államokkal kell folytatni (az üzleti érték vagy a tranzakciók számának legalább 50%-a).

Ennek a kereskedésnek a bizonyítása magában foglalja a végrehajtott szerződések, fuvarlevelek, számlák stb. benyújtását, hogy az országok közötti kereskedelemi tevekénység nyomon követhető es bizonyítható legyen.


Figyelem: a Bevándorlási Hivatal (USCIS) a szisztematikus kereskedelmet részesíti előnyben a szórványos, nagy értékű tranzakciókkal szemben.

 

Amikor egy minősített E-1 vállalat alkalmazottat küld, az egyénnek a szerződés szerinti ország állampolgárának kell lennie, valódi alkalmazottnak kell lennie (nem független vállalkozónak), és vezetői vagy felügyeleti munkakörben kell elhelyezkednie, vagy kritikus tulajdonosi ismeretekkel kell rendelkeznie. A foglalkoztatás jellegét gyakran vizsgálják, mivel az E-1 azoknak a személyeknek szól, akik végső ellenőrzést gyakorolnak és elsősorban felelősek a vállalkozás működéséért és/vagy annak fő összetevőiért. Az alacsony beosztású alkalmazottak közvetlen felügyelete piros zászló a Bevándorlási Hivatal (USCIS) számára, mivel a pozíciónak az üzletpolitikára és annak irányításra kell összpontosítania, miközben a származékos feladatokat más hivatásos alkalmazottakra kell átruházni, akik maguk is vezetői vagy felügyeleti pozíciókat töltenek be.


Az egyedi minőségben dolgozó alkalmazottak általi használat küszöbének tisztázásához az E-1 vízumkérelemnek egyértelműen meg kell határoznia a vállalati igényt, az alkalmazott saját szakértelmét és az ilyen készségek meglétét az Egyesült Államokban a rendelkezésre álló amerikai munkavállalóktól. Az L-1B-hez hasonlóan a speciális ismeretekkel rendelkező vállalaton belüli áthelyezéseknél, az egyedi szabályozási követelmények miatt jelentős felkészültségre és a munkavállaló képesítésének keretezésére van szükség ahhoz, hogy egy speciális munkavállaló számára E-1 vízumot szerezzenek.

 

Az E-1 megszerzésének módja az, hogy E-1 vízumot kell kérelmezni egy tengerentúli konzulátuson, vagy az Egyesült Államokon belül kell kérvényezni az E-1 státuszt a Bevándorlási Hivatalon (USCIS) keresztül. Az E-1 státusz érvényességi ideje egyszerre két év, és az E-1 státusz folyamatosan meghosszabbítható mindaddig, amíg a kereskedelmi és foglalkoztatási követelmények fennállnak. A házastársak és a huszonegy év alatti nem házas gyermekek E-1 származékos státuszt kaphatnak, de nekik nem kell azonos állampolgárságúaknak lenniük a fő E-1 vízum kérelmezőjével.

 

2020. január 1-től a következő országok kötöttek aktív szerződéseket az Egyesült Államokkal az E-1 célból: Argentína, Ausztrália, Ausztria, Belgium, Bolívia, Bosznia-Hercegovina, Brunei, Kanada, Chile, Kolumbia, Costa Rica, Horvátország, Dánia (Grönland kivételével), Észtország, Etiópia, Finnország, Franciaország (beleértve Martinique-ot, Guadeloupe-ot, Francia Guyanát és Réuniont), Németország, Görögország, Honduras, Irán, Írország, Izrael, Olaszország, Japán, Jordánia, Korea (Dél), Koszovó, Lettország, Libéria, Luxemburg, Macedónia, Mexikó, Montenegró, Hollandia (beleértve Aruba és Holland Antillák), Új-Zéland, Norvégia (kivéve Svalbard), Omán, Pakisztán, Paraguay, Fülöp-szigetek, Lengyelország, Szerbia, Szingapúr, Szlovénia, Spanyolország, Suriname, Svédország, Svájc, Tajvan, Thaiföld, Togo, Törökország és az Egyesült Királyság (beleértve a Csatorna-szigeteket és Gibraltárt).


E-2 vízum szerződéses befektetőknek / Investor (E-2) - ügyintézési díj: $8500

Az egyén E-2 vízumstátuszt kaphat, hogy aktív befektetési lehetőséget keressen az Egyesült Államokban. Az E-2 Szerződés szerinti befektetői vízum megszerzéséhez a személynek az alább felsorolt ​​országok valamelyikének állampolgárának kell lennie. Az egyénnek jelentős mennyiségű tőkét fektetett be (vagy fektet be) egy jóhiszemű vállalkozásba az Egyesült Államokban. A befektetési alapokat/tökét jogszerűen/törvényesen kell megszerezni, és ki kell legyen téve a veszteség kockázatának. Ezután az egyénnek jelen kell lennie az Egyesült Államokban, hogy fejlessze és irányítsa az üzletet, amelynek legalább 50%-a lesz a tulajdonosa, vagy birtokolja az operatív irányítást.

 

Annak meghatározásakor, hogy mi az a dollárszám, ami „jelentős” tőkeösszeget jelent, az elsődlegesen a beruházási összeg, valamint a vállalkozás összköltségével aranyának függvényé. Ez a teljes költség magában foglalja egy meglévő vállalkozás megvásárlását, pl. egy franchise vásárlását vagy egy új vállalkozás elindítását, valamint a sikeres vállalkozás működtetéséhez szükséges pénzügyi kötelezettségvállalást (összeget).

Például (1), egy létező USA vállalkozás 500 000 dollárért történő megvásárlásához legalább további 175 000 dollár rendelkezésre álló forrásra lenne szükség a vállalkozás üzemeltetésére, az abba való járulékos befektetésre.

Például (2), ha egy franchise-lehetőséget vásárol 60 000 dollárért, akkor a teljes vételárat, valamint a kezdeti működési költségeket fedezni kell. Nem számít, milyen új vállalkozásról van szó az Egyesült Államokban, elég sikeresnek kell lennie ahhoz, hogy öt éven belül az egyén szokásos megélhetési költségeit meghaladó bevételt termeljen – tehát az E-2 vízum a vállalat sikerén alapul.

 

Elmondható, hogy azon USA vállalat, amelyek külföldi befektetésre épül, azaz szerződés szerint legalább 50%-ban az érintett ország állampolgárai tulajdonában van, megfelel az E-2 státuszra. Egy ilyen cég képes alkalmazottakat hozni az Egyesült Államokba vezetői vagy felügyeleti beosztásban, vagy speciális képesítést igénylő pozíciókat betöltetni.

 

Függetlenül attól, hogy egy személy irányítja és fejleszti az új amerikai vállalatot, vagy egy vezetőt helyeznek át egy minősített vállalaton belül, a foglalkoztatás jellegét gyakran vizsgálják, mivel az E-2 olyan egyéneknek szól, akiknek végső ellenőrzésük van és elsősorban felelősséget viselnek a vállalat működtetéséért. Az alacsony beosztású alkalmazottak közvetlen felügyelete piros zászló a Bevándorlási Hivatal (USCIS) számára, mivel a pozíciónak az üzletpolitikára és annak irányításra kell összpontosítania, miközben a származékos feladatokat más hivatásos alkalmazottakra kell átruházni, akik maguk is vezetői vagy felügyeleti pozíciókat töltenek be.

 

Bizonyos esetekben egy különösen egyedi minőségben dolgozó alkalmazott jogosult lehet E-2 vízumra, amelyet általában a vállalati igény, az alkalmazottak szakértelme, fizetése és az ilyen készségek megléte határoz meg az Egyesült Államokban, mint az L-1B esetében. Vállalaton belüli áthelyezések speciális ismeretekkel, jelentős felkészültség és a munkavállaló képesítésének keretezése szükséges a speciális munkavállalói E-2 vízum megszerzéséhez az egyedi szabályozási követelmények miatt.

 

Az egyén E-2 vízumot igényelhet a tengerentúli konzulátuson, vagy az Egyesült Államokon belül kell kérvényezni az E-2 státuszt a Bevándorlási Hivatalon (USCIS) keresztül. Az E-2 két évig érvényes, és folyamatosan meghosszabbítható a kereskedelmi és foglalkoztatási követelmények betartása mellett. A házastársak és a huszonegy év alatti nem házas gyermekek származékos státuszt kaphatnak, bár továbbra is E-2 vízumot kapnak, mivel ezekre a családtagokra nincs egyedi besorolás. A befektetési lehetőségeket kutató magánszemélyek beléphetnek ESTA / B-1 státuszba, alapíthatnak céget, letétbe helyezhetik a befektetési alapokat, és megvárhatják a jóváhagyást, mielőtt ténylegesen lekötnék a pénzt. Irodánk segíthet olyan dokumentumok elkészítésében és benyújtásában, amelyek megfelelnek a kormányzati követelményeknek, és támogatják ezeket a bevándorlási bejelentéseket.

 

A következő országok kötöttek aktív szerződéseket az Egyesült Államokkal az E-2 célból:

Albánia, Argentína, Örményország, Ausztrália, Ausztria, Azerbajdzsán, Bahrein, Banglades, Belgium, Bolívia (2022-ben lejár), Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Kamerun, Kanada, Chile, Kolumbia, Kongó (Brazzaville), Kongó (Kinshasa), Costa Rica, Horvátország, Cseh Köztársaság, Dánia, Ecuador (2028-ban lejár), Egyiptom, Észtország, Etiópia, Finnország, Franciaország (beleértve Martinique-ot, Guadeloupe-ot, Francia Guyanát és Réuniont) , Grúzia, Németország, Grenada, Honduras, Irán, Írország, Izrael, Olaszország, Jamaica, Japán, Jordánia, Kazahsztán, Korea (Dél), Koszovó, Kirgizisztán, Lettország, Libéria, Litvánia, Luxemburg, Macedónia, Mexikó, Moldova, Mongólia, Montenegró, Marokkó, Hollandia (beleértve Aruba és Holland Antillák), Új-Zéland, Norvégia (kivéve Svalbard), Omán, Pakisztán, Panama, Paraguay, Fülöp-szigetek, Lengyelország, Románia, Szenegál, Szerbia, Szingapúr, Szlovák Köztársaság, Szlovénia, Spanyolország, Sri Lanka, Suriname, Svédország, Svájc, Tajvan, Thail valamint Togo, Trinidad és Tobago, Tunézia, Törökország, Ukrajna és az Egyesült Királyság (beleértve a Csatorna-szigeteket és Gibraltárt).


E-2C vízum az E-2 szabályzat szerint - Commonwealth of the Northern Mariana Islands (CNMI) 

A ’CNMI-Only Investor’ (E-2C) vízumbesorolás lehetővé teszi a külföldi, hosszú távú befektetők számára, hogy 2029. december 31-ig jogszerűen tartózkodhassanak a CNMI-ben, amíg megoldják bevándorlási státuszukat. Ennek az osztályozásnak az a célja, hogy segítse a CNMI átállását a CNMI engedélyrendszerről az Egyesült Államok bevándorlási törvényeire.

 

A Commonwealth of the Northern Mariana Islands (CNMI) egy szigetsor a Csendes-óceán északnyugati részén, amely Guammal együtt az Egyesült Államok legnyugatibb területét képviseli. Az amerikai katonai bázisok és gyakorlatok stratégiai helyszíneként működő CNMI régóta különleges bevándorlási rendelkezéseket élvez, hogy megkönnyítse a külföldi munkaerő áramlását a Nemzetközösségbe, hogy kiegészítse a kis létszámú rezidens munkaerőt. A terület fejlődésével azonban a speciális bevándorlási kedvezmények megszűnnek, és egy átmeneti időszakot nyitnak meg.

 

Az E-2 CNMI befektetői vízum megköveteli, hogy a magánszemély (1) 2009. november 28. előtt hosszú távú befektetőként fogadta a Nemzetközösséget, (2) folyamatosan ott tartózkodott, és (3) meg kell őriznie a kezdeti E-2 beruházás. A „hosszú távú” befektetőt egy 50 000 dolláros befektetésen alapuló CNMI üzleti bizonyítvány, egy hat számjegyű befektetésen alapuló CNMI külföldi befektetési jegy vagy egy CNMI külföldi nyugdíjas befektetési jegy bizonyítja az ötvenöt éven felüli magánszemélyek számára, akik engedélyezett tartózkodási hely a Nemzetközösségben (egyes japán állampolgárok kivételével). A kezdeti E-2C állapot bejelentési ablaka lejárt, de a kiterjesztési kérelmek még benyújthatók.

 

Az E-2C vízum két évenként érvényes, de nem úgy működik, mint a többi nem bevándorló vízum – csak a CNMI-be való belépéshez használható, az Egyesült Államokba nem. Hasonlóképpen, az E-2C státuszt kísérő foglalkoztatási engedély csak a Nemzetközösségben érvényes és alkalmazható. A származékos státusz a fő E-2C vízumbirtokos házastársa és kiskorú gyermeke számára biztosítható.

Share by: